(ВИДЕО) „БОСОТ“ ОД ЗАТВОР ЈА ОРГАНИЗИРАЛ ГРУПАТА Драматична снимка од апсењето на 37 криминалци од Западен Балкан


Европол денеска соопшти дека се уапсени 37 членови на многу насилна криминална група од Западен Балкан, која главно се занимавала со шверц на дрога и огнено ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Околу 160 килограми висококвалитетен кокаин запленет е од страна на македонската и грчката полиција во акција во Грција координирана со американската ДЕА. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Околу 160 кила висококвалитетен кокаин вреден над 10 милиони евра запленија македонската и грчката полиција во голема акција во Грција координирана со ...
| | веќе видена | слични

Уапсени се вкупно 37 осомничени, а според достапните информации, водач на таа група е државјанин на Босна и Херцеговина кого Европол го смета за т.н. „висока ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Грчката полиција од северниот дел на земјата уапсила петмина полицајци под сомнение дека соработувале со мрежи на криумчари од Турција и во најмалку 12 случаи ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во меѓународна полициска акција уапсени се 37 лица поврзани со, како што се наведува, многу насилна криминална банда од Западен Балкан, соопшти Европол . ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 37 членови на криминална група од Западен Балкан, предводена од државјанин на Босна и Херцеговина, се уапсени во меѓународна акција координирана од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тежок инцидент се случиј во зелениот појас на албанско – косовската граница, во близина на преминот Морина, во кој сириски државјани шверцери на мигранти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) „БОСОТ“ ОД ЗАТВОР ЈА ОРГАНИЗИРАЛ ГРУПАТА Драматична снимка од апсењето на 37 криминалци од Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: