Тројца убиени во редок напад со нож и огнено оружје во Јапонија


3 копии

Во близина на училиште во шведскиот град Ескилстуна денеска се случил напад со нож, при што се повредени неколку ученици, јавуваат шведските медиуми. На терен ...
| | веќе видена | слични

Четири лица се повредени и пренесени во болница во шведскиот град Ескилстуна денеска по инцидент класифициран како обид за убиство, соопшти локалната полиција, ...
| | веќе видена | слични

Неколку училишни деца се повредени во напад со нож во училиште во Шведска, јавија локалните медиуми.Ројтерс ја потврди информацијата на локалната телевизија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку девет лица, меѓу кои и деца, се повредени во пукотница што избила по расправија и тепачка на патека во Холивуд, Флорида, соопшти американската ...
| | веќе видена | слични

Девет лица се ранети во понеделникот вечерта при пукање на плажата Холивуд, Флорида. На социјалните мрежи кружат видеа на кои се гледа како луѓето во паника ...
| | веќе видена | слични

Тинејџерка е убиена, а уште еден тинејџер е ранет во пукање пред средно училиште во Атланта утринава. Засега никој не е уапсен, но полицијата соопшти дека во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 647 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца убиени во редок напад со нож и огнено оружје во Јапонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: