СДСМ: Мицкоски да не бега, туку да каже што реши, ЕУ или Левица?


 Имаме историска шанса, со силна поддршка од ЕУ и САД, да го продолжиме европскиот пат и да реализираме уште една стратешка цел: полноправно членство во ЕУ, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„По 17 години чекање, нашата држава ги започна преговорите за членство во ЕУ, го спроведува успешно скрининг процесот кој наскоро ќе финишира. Имаме историска ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски нема одговор дали е за блокот за ЕУ или е за антиевропскиот блок на проруската Левица. Со денови Мицкоски бега и не носи одлука дали е за ЕУ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По 17 години чекање, нашата држава ги започна преговорите со ЕУ и има историска шанса за брз напредок во евроинтеграциите. За реализација на оваа стратешка цел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамките на теренските активности на СДСМ под мотото „Рамо до рамо до победа“ денеска меѓу граѓаните на општина Аеродром беа Оливер Спасовски и Мелиса ...
| | веќе видена | слични

Интензивните теренски активности на СДСМ, рамо до рамо со народот, продолжуваат со повеќе средби ширум републиката. Во Пехчево денеска рамо до рамо со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Караванот „Рамо до рамо до победа” продолжува на терен, меѓу граѓаните. Претседателката на Форумот на жени на СДСМ, Јована Тренчевска денеска беше меѓу ...
| | веќе видена | слични

Спасовски пред граѓаните на Аеродром истакна дека СДСМ има направено најмногу за исполнување на стратешките цели на државата, со државнички и одговорни ...
| | веќе видена | слични

СДСМ се грижи за сите граѓани, во услови на криза ја зголемивме минималната плата, ги покачивме пензиите, со навремени и ефикасни мерки и политики ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 171 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски да не бега, туку да каже што реши, ЕУ или Левица?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: