Драмски театар гостува во Приштина

Театарот „Чекори“ денес, 31.05.2023 во 20 часот на сцената на Домот на културата „Димитар Влахов“ во Автокоманда ќе ја изведе претставата „Приказна за Јосифа и ...
| | веќе видена | слични

Со изведбата на претставата за деца „Тоби “ на Театарот за деца и младинци Скопје, денеска во Прилеп, започна четвртиот фестивал за деца „Силјан Штркот“. Утре ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „Враќање дома“ на 9 јуни на платото пред прилепскиот Дом на културата „Марко Цепенков“ ќе биде отворен 57 Македонски театарски фестивал „Војдан ...
| | веќе видена | слични

Десет претстави во официјалната програма, пет во независната, тркалезни маси, програма за деца, автор во фокус – ова е дел од програмата на 57. МТФ „Војдан ...
| | веќе видена | слични

По изведбата на претставата „Ричард Трети“ во режија на Дејан Пројковски, во Печ, Унгарија, уште една негова претстава беше дел од 10. издание на Театарската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со претставата „Тоби“ во изведба на актерите од Театарот за деца и младинци од Скопје, денеска, среда, 31. мај, во Прилеп ќе започне четвртото издание на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 176 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драмски театар гостува во Приштина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: