Песков по извештајот на „Њујорк Тајмс“: Од почетокот велевме дека Киев стои зад нападот со дронови врз Кремљ

Од самиот почеток Русија тврдеше дека Украина стои зад нападот со дронови врз Кремљ на почетокот на овој месец, изјави денеска Дмитриј Песков, прес-секретарот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Русија изврши серија напади во Украина, поради што е прогласена вонредна воздушна опасност низ земјата. За неколку часа по нападот, заканата беше укината за ...
| | веќе видена | слични

Киевските власти претходно известија дека имало две одделни серии напади. Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко изјави дека не се регистрирани повици до ...
| | веќе видена | слични

Воздушна тревога беше прогласена ширум Украина рано утринава поради руски ракетни напади, но таа беше укината неколку часа по нападот во поголемиот дел од ...
| | веќе видена | слични

Не треба да се чека конфликтот во Украина да заврши за да се бара одговорност, изјави Џим Риш, републикански сенатор од Ајдахо, на прашањето на Украинската ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски им се заблагодари на САД за новиот пакет помош од 300 милиони долари, кој вклучува системи за противвоздушна одбрана ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Песков по извештајот на „Њујорк Тајмс“: Од почетокот велевме дека Киев стои зад нападот со дронови врз Кремљ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: