Извлечен големиот контејнерски брод заглавен во Суецкиот канал (ВИДЕО)


2 копии

Останато

Изборниот законик повторно ќе се менува согласно препораките на ОБСЕ/ОДИХР во предизборен период. Тоа го најави премиерот Димитар Ковачевски. Тој треба да се ...
сите 347 | | | веќе видена

Според правните експерти со кои се консултиравме, исклучително е важно да не се дозволи каква било можност надлежните турски власти, поради нечии намерни или ...
сите 153 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Антони Блинкен го повика Израел да стори повеќе за да дозволи хуманитарна помош во Појасот Газа и да ги заштити цивилите на ...
сите 274 | | | веќе видена

„Ова со бричењето на главите ќе им се удри од глава“. Ова го искоментира на фејсбук професорот Гордан Калајџиев откако јавноста имаше прилика да види дека сите ...
сите 589 | | | веќе видена

Професорката од Факултетот за безбедност Светлана Николоска во „Клик Плус“ се произнесе и за еден друг аспект за случајот со убиството на Вања и на Панче. ...
сите 51 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 26 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се шират разни завери за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски од Велес, а сега е формирана и една Фејсбук група која ...
сите 549 | | | веќе видена

Вчера во спортски центар на подрачјето на Карпош, полициски службеници привеле 9 лица поради дрога. „Кај И.К.(41) од Скопје, Н.Ј.(29) од Пробиштип, П.В.(26) од ...
сите 219 | | | веќе видена

Премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски во вечерашното интервју за „360 степени“ ги отфрли обвинувањата од опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека „власта на ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извлечен големиот контејнерски брод заглавен во Суецкиот канал (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: