ГРЦИЈА: Сармас, претседателот на Судот на ревизори, утре ќе положи свечена заклетва на преодна Влада до изборите на 25 јуни

Претседателката на Грција, Катерина Сакеларопулу, му го додели мандатот за формирање Влада на претседателот на Судот на ревизори, Јоанис Сармас, кој го прими и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прашањето со притворениот градоначалник на Химара Фреди Белерис и негово ослободување го покренал минисерот за надворешни работи на Грција Василис Каскарелис ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Она што го помислив беше оставка, тоа беше првото чувство и не беше минливо, тоа беше нешто што ме мачеше со часови и денови, но кога го надминав шокот, сфатив ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Меѓупартиската изборна комисија во Грција на вчерашниот состанок едногласно одлучила кандидатите за пратеници за изборите на 25 јуни, во тековниот предизборен ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Грчкиот Парламент помалку од 24 часа откако беше отворен, попладнево се распушти согласно издадениот претседателски декрет потпишан од претседателката Катерина ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со широко мнозинство, односно со 270 гласа „за“ и 26 воздржани, пратеникот од Нова демократија Константинос Тасулас одново доби доверба од пратениците и беше ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер на Грција и претседател на Нова демократија Кирјакос Мицотакис говорејќи за грчката телевизија „Мега“, најави дека ќе му се јави на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГРЦИЈА: Сармас, претседателот на Судот на ревизори, утре ќе положи свечена заклетва на преодна Влада до изборите на 25 јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: