4,5 години затвор за лицето што упадна во Конгресот и стави нозе на бирото на Пелоси


Ричард Барнет (63) од Арканзас, кој беше фотографиран со нозете на маса во канцеларијата на поранешната спикерка на Претставничкиот дом Ненси Пелоси, откако се ...
| | веќе видена | слични

Затворска казна до 30 години, а актерот Дени Мастерсон пишува The Guardian. 47-годишниот актер наводно ставал дрога во пијалоците на жените за да може да ги ...
| | веќе видена | слични

Дени Мастерсон, актерот најпознат по улогата од серијата „Весели 70-ти“, прогласен е за виновен по две точки од обвиненијата за силување на повторното судење ...
| | веќе видена | слични

Канадската полиција соопшти дека ја решила една од најзначајните мистерии во историјата на Квебек, поврзувајќи го силувањето и убиството на 16-годишно девојче ...
| | веќе видена | слични

Актерот Дени Мастерсон (47), познат по улогата на Хајд во серијата „Луди седумдесетти“, беше обвинет за силување на три девојки пред две децении, а судот го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тинејџер од Западна Вирџинија е осуден на две 40 годишни казни затвор за убиство на неговата мајка и сестра, кога судијата ги отфрли неговите барања за поблага ...
| | веќе видена | слични

Затворениот руски опозиционер Алексеј Навални во среда ќе се соочи со ново обвинение за „екстремизам“ на уште едно судење, јавија руските државни медиуми. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

4,5 години затвор за лицето што упадна во Конгресот и стави нозе на бирото на Пелоси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: