Тинејџери се изживуваат над скопските тротинети за изнајмување


Снимки на кои се гледа како деца на возраст од 13-14 години ги кршат електричните тротинети кои од неодамна можат да се изнајмат во Скопје, објави телевизијата ...
| | веќе видена | слични

Низ улиците на главниот град од неодамна се возат 500 нови електрични тротинети, кои ги промовира ЈП „Градски паркинг“ - Скопје, со цел да се овозможи полесен ...
| | веќе видена | слични

Електричните велосипеди конечно ќе бидат ставени во функција во Велес, откако беа набавени пред речиси две години. На последната седница на Советот на Општина ...
| | веќе видена | слични

Скопјани пред неколку дена на располагање добија 500 електрични тротинети паркирани на повеќе локации низ Скопје, но неколку од нив веќе беа оштетени од ...
| | веќе видена | слични

ЈП „Градски паркинг“ - Скопје неодамна го промовираше проектот за изнајмување на 500 електрични тротинети, но веднаш се соочи со првите проблеми бидеќи голем ...
| | веќе видена | слични

Неколку дена откако турската компанија "Бин-Бин" постави електрични тротинети низ Скопје, кои служат за изнајмување и возење, неколку од нив се украдени, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, кој присуствуваше на состанокот на Советот на министри на ОБСЕ во Скопје, се врати во Москва, ...
сите 797 | | | веќе видена

Две тинејџерки, Елефтерија С. (13) и Екатерини П. (14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната ...
сите 214 | | | веќе видена

Вујко на момчињa кои ги ослободи палестинската терористичка група Хамас, вели дека милитантите ги гореле децата со цел ако избегаат, по изгорениците да ги ...
сите 93 | | | веќе видена

Екс премиерот Никола Груевски не заборави да го спомене СЦ Борис Трајковски и да потенцира дека неговата влада го изградила. „ Салата во спортскиот центар ...
сите 131 | | | веќе видена

Во Клубот на пратеници почна средбата на премиерот Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска со претставници на ...
сите 323 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи и претседавач со ОБСЕ, објави на својата Фејсбук страница дека одлуките на Министерскиот совет на ОБСЕ 2023 се конечно ...
сите 449 | | | веќе видена

 Детали петок, 01 декември 2023 Четирите мали борци од Штип, кои се родија во 31-вата гестациска недела и имаа околу 1.200 грама, конечно се пуштени од ...
сите 11 | | | веќе видена

Секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Андоновски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека тие треба да предложат технички ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тинејџери се изживуваат над скопските тротинети за изнајмување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: