Отворено 42-то издание на „Мал битолски Монмартр“ и 41-та светска детска изложба

Од изутрината над 120 мали ликовни амбасадори со своите ликовни прибори започнаа да ги бараат најдобрите агли, кој ќе им ја доловат старата и урбаната ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Вредните детски рачиња повторно творат во Битола. „Малиот битолски Монмартр“ годинава собра 120 млади ликовни уметници од целиот ...
| | веќе видена | слични

Учениците на „Simply Art“ од Хонг Конг, Кина се избрани за најдобро школо учесник на годинашната светска детска ликовна колонија „Мал битолски Монмартр“ и тие ...
| | веќе видена | слични

Минатиот вторник на платото пред детската ликовна галерија „Мал Монмартр“, во срцето на старата битолска чаршија, се одбележаа 55 години од основањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 171 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворено 42-то издание на „Мал битолски Монмартр“ и 41-та светска детска изложба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: