Хаос каков што не се памети: Навивачи влетаа на терен и ги украдоа медалите


Израел можеби важи за една од најсредените земји во светот, но сега токму таму се случуваше хаос на фудбалски натпревар. Во вчерашниот натпревар на стадионот ...
| | веќе видена | слични

Американско-израелска жена која беше тешко повредена во бомбашки напад во Ерусалим почина по 22 години во кома. Хана Нахенберг имаше 31 година во моментот на ...
| | веќе видена | слични

Во израелскиот напад врз позиции на организацијата Народен фронт за ослободување на Палестина – Генерална Команда (ПФЛП-ГЦ) во источен Либан загинаа пет, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека исламистичкото движење Хамас не се согласило да ослободи дополнителни заложници, со што ги прекршил условите ...
сите 93 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 80 | | | веќе видена

Првиот човек на Движењето Беса и актуелен коалиционен партнер на ДПМНЕ во советот на Тетово, сецесионистот Билал Касами, честитајќи го Денот на знамето на ...
сите 102 | | | веќе видена

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, нема да присуствува на завршницата на 30-иот министерски состанок на ОБСЕ, кој се одржува во Скопје. Тој ...
сите 575 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со потпретседателите на партијата Тимчо Муцунски и Владо Мисајловски остварил средба со помошник ...
сите 144 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги повикува медиумите и медиумските работници, при известувањето за случајот поврзан со исчезнатото ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хаос каков што не се памети: Навивачи влетаа на терен и ги украдоа медалите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: