Путин покажа француска мапа од 17.век за да докаже дека тогаш не постоела Украина

Рускиот претседател Владимир Путин продолжува да инсистира дека Украина е создадена од Советскиот сојуз и дека не постоела претходно. Овојпат, тој покажа ...
| | веќе видена | слични

„Оние што најмногу хистеризираат, крештат, врескаат, коси кубат и вени сечат за наводната „бугаризација“ која ѝ се подготвува, или, уште пострашно, ѝ се ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин ги покани претприемачите да се вратат на практиката на „петгодишни планови“ и побара од деловните здруженија да испратат ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот писател Георги Господинов ја доби престижната Букерова награда за неговиот роман „Засолниште во времето“, книга чија содржина стравично добро ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин покажа француска мапа од 17.век за да докаже дека тогаш не постоела Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: