,,Ќе лежам 20 години но Македонија не ја предавам”, хероината Елена што ги победи СДСМ и ДУИ во Стразбур (ВИДЕО)


Потресно интервју со Елена Доцевска Божиновска која била држена во притвор во затворот во Шутка цели 41 ден пред да биде однесена да даде исказ пред јавен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пред затворот во Идризиво поранешниот претседател на Алијансата за Албанците, Зијадин Села го пречека поранешниот бебзбедувач во Собранието Абдуљфета Алими, ...
| | веќе видена | слични

Абдуљфета Алими, член на собраниското обезбедување, кој беше осуден на затворска казна за настаните од 27 април 2017 година, е првото лице кое ја издржа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешниот вработен во обезбедувањето во Собранието, Абдуљфета Алими, кој беше осуден за настаните од „27 април“, по поминати шест години во затвор, денеска ...
| | веќе видена | слични

Абдилфета Алими, одлежа шест години во Идризово и е прв од осудените осудени за упадот во Собранието на 27 април кој излегува на слобода.На излезот од затворот ...
| | веќе видена | слични

Денеска излезе од затвор Абдуљфета Алими кој на 27 април 2017 година, им ги даде клучевите на поранешните пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски и Сашо ...
| | веќе видена | слични

Зијадин Села денеска пред затворот во Идризово го пречека Абдуљфета Алими, на кој после шест години му заврши казната затвор за „Крвавиот четврток“. Тој на ...
| | веќе видена | слични

Абдуљфета Алими кој на 27 април 2017 година, овозможи демонстрантите да влезат во Собранието, со тоа што ги предаде клучевите, денеска излегува од затвор. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за правда во текот на денот ќе го поднесе барањето за екстрадиција од Турција на Љупчо Палевски – Палчо, кој е првоосмничен за грабнувањето и ...
сите 342 | | | веќе видена

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Адвокатот Васко Стојков, со кого Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, замина во Белград, е на распит во полициска ...
сите 157 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Германски „Франкфуртер алгемајне“ во своја анализа деновиве пишува дека „пресвртница во Првата светска војна беше влегувањето на САД во војната. Украина не ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

,,Ќе лежам 20 години но Македонија не ја предавам”, хероината Елена што ги победи СДСМ и ДУИ во Стразбур (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: