[Фото] Волонтерска акција „Опстанок“ во училиштето „Таки Даскало“ во Битола

Младинскиот културен центар – Битола како граѓанска организација која работи на промовирање на волонтерството на локално и национално ниво, денес ја ...
| | веќе видена | слични

Со поставување штанд за делење информативни материјали, работилница за рециклирање и паноа за цртање или пишување на мотивирачки пораки до младите за ...
| | веќе видена | слични

Автобиографскиот роман „Заробена во сопственото тело“ од писателката Марга Велеска беше промовиран вчера во Скопје. Според авторката, приказната раскажува за ...
| | веќе видена | слични

Општинската организација на Црвен крст Куманово почна да ја спроведува услугата „Грижа на стари лица во домашни услови“, финансиски поддржана од општина ...
| | веќе видена | слични

Основци и средношколци од Тетово се` повеќе се вклучуваат во хуманитарните активности на Црвен крст Тетово. Неодамна учениците-волонтери сами собраа средства ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Фото] Волонтерска акција „Опстанок“ во училиштето „Таки Даскало“ во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: