Преку медиумите дознав дека ни се одземени надлежностите за градинката, вели градоначалникот Стефковски


Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски објави дека преку медиумите дознал дека Министерството за труд и социјална политика им ги одзела ...
| | веќе видена | слични

Тој најави дека решението ќе го обжали пред надлежен суд. -Во текот на вчерашниот ден до Општина Куманово пристигна решение од Министерството за труд и ...
| | веќе видена | слични

Министерството за труд и социјална политика (МТСП), повторно ги одзеде ингеренциите на градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски за назначување ...
| | веќе видена | слични

Министерството за труд и социјална политика ги одзеде ингеренциите на општина Куманово за поставување директор на градинката „Ангел Шајче“, соопшти на ...
| | веќе видена | слични

Сакам да ја информирам јавноста дека во текот на вчерашниот ден до Општина Куманово пристигна решение од Министерството за труд и социјална политика на коешто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски денеска одржа прес-конференција на којашто информираше за случувањата во однос на избор за директорка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Изминатиот период, сведоци сме на низа скандали кои веќе станаа олицетворение на локалната власт во Општина Гази Баба.Еден од нив е елементарното непознавање ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски тврди дека Министерството за труд и социјална политика (МТСП) врши невиден притисок врз локалната самоуправа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кумановскиот градоначалник, Максим Димитриевски на денешната прес-конференција информираше дека сегашната директорка на кумановската градинка не ги исполнува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 174 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преку медиумите дознав дека ни се одземени надлежностите за градинката, вели градоначалникот Стефковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: