Јанкоски: Со новиот економичен систем на греење со топлотни пумпи СОСУ „Св.Кирил и Методиј“ е чекор понапред кон енергетски ефикасно училиште


Охрид, 23. мај 2023 (ИНПРЕС) – Со повеќе градежни и реконструктивни зафати реализирани изминатиов период, значително се подобрени условите во СОСУ „Св.Кирил и ...
| | веќе видена | слични

Дојран интензивно се подготвува за почетокот новата туристичка сезона. Туристите кои ова лето ќе дојатат тука, освен прошетките по патеката долж целото ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 176 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанкоски: Со новиот економичен систем на греење со топлотни пумпи СОСУ „Св.Кирил и Методиј“ е чекор понапред кон енергетски ефикасно училиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: