Црвено-црна прослава пред Порта Македонија (ФОТО)


ФК Вардар е најголемиот фудбалски и спортски бренд во Република Македонија и тој мора повторно да блесне во истиот сјај и да се издигне на пиедесталот, напиша ...
| | веќе видена | слични

Фудбалскиот клуб Вардар ја добива потребната поддршка на организациски и финансиски план, со цел играчите и стручниот штаб да имаат што подобри услови. На тој ...
| | веќе видена | слични

Шест дена по враќањето на Вардар во Првата македонска фудбалска лига, Општина Аеродром почна да го остварува своето ветување за реконструкција на игралиштето ...
| | веќе видена | слични

Општина Аеродром, како што вети, денеска почна со реконструкција на теренот во близина на Спортскиот центар Јане Сандански што ќе биде нов дом на најтрофејниот ...
| | веќе видена | слични

По иницијатива на градоначалникот на општина Аеродром, Тимчо Муцунски и претседателот на Советот Дејан Митески, како и со поддршка на општествено-одговорна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 238 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 177 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 121 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 181 | | | веќе видена

Косовскиот премиер, Албин Курти ќе ги прими денеска специјалниот пратеник на Европската унија за дијалогот меѓу Косово и Србија, Мирослав Лајчак и заменикот ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црвено-црна прослава пред Порта Македонија (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: