Припадничка на Армијата барала 3.000 евра од кандидат за вработување

Хрватската полиција поднесе кривична истрага против 56-годишна жена и 52-годишен маж од Копривница поради сомнение за обид за убиство.Полицијата се сомнева ...
| | веќе видена | слични

СВР Битола поднесе кривична пријава против И.К. (47), поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ј.Х. (52) од с. Рашче, скопско и Б.С. (39) од с. Доброште, тетовско, поради постоење основано сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривичнa пријавa против А.С. (30) од Ранковце, поради постоење основано сомнение за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.А.(41) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „измама“. Во текот на 2022 и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Припадничка на Армијата барала 3.000 евра од кандидат за вработување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: