Радиоактивен облак од уништената муниција во Украина се движи кон Западна Европа

Уништувањето на муницијата со осиромашен ураниум испорачана на Украина од Запад доведе до појава на радиоактивен облак – тој веќе се движи кон Европа, рече ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека НАТО ја користи украинската криза како изговор за зајакнување на својата воена инфраструктура во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уништувањето на артилериска муниција со осиромашен ураниум во Украина создаде радиоактивен облак кој се движи кон Западна Европа, тврди секретарот на рускиот ...
| | веќе видена | слични

Петрушев ги обвини САД за координација со Киев за убиството на истакнати радикални националисти во Русија, пренесува руската новинска агенција ТАСС. „САД ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 179 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 123 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Македонскиот народен театар со огромно жалење ја сподели веста за смртта на актерот Трајче Ѓоргиев, кој дипломира на Факултетот за драмски уметности – Скопје, ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радиоактивен облак од уништената муниција во Украина се движи кон Западна Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: