ВИДЕО | Андоновиќ: На Косово стапуваат на функција новите албански градоначалници во српските општини


Новоизбраниот градоначалник на Северна Митровица Ерден Атиќ положи заклетва со која и официјално ќе почне неговиот мандат. На вонредните локални избори на 23 ...
| | веќе видена | слични

На северот на Косово утрово е мирно по вчерашниот конфликт кога граѓаните се обидоа да го спречат упадот на косовската полиција во општинските згради во Зубин ...
| | веќе видена | слични

САД и ЕУ ги осудија вчерашните немири во северно Косово. САД велат дека тоа ќе влијае на билатералните односи. Амбасадорот на САД во Приштина, Џефри Ховениер, ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама преку објава на Твитер реагираше во врска со ситуацијата во Косово и повика на прекин на насилството, наведувајќи дека ...
| | веќе видена | слични

САД силно ги осудуваат дејствијата на Владата на Косово за насилен пристап до општинските згради на северот на Косово, дејствија што ги презедоа против ...
| | веќе видена | слични

Во тензична ситуација градоначалниците на општините Зубин Поток – Измир Зеќири, на Звечан – Илир Пеци и на Лепосавиќ, Љуљзим Хетеми попладнево влегоа во своите ...
| | веќе видена | слични

Во тензична ситуација градоначалниците на општините Зубин Поток, Измир Зеќири и на Звечан, Илир Пеци, успеаја да влезат во објектите на соодветните општини со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека исламистичкото движење Хамас не се согласило да ослободи дополнителни заложници, со што ги прекршил условите ...
сите 557 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека се преземаат опсежни активности за пронаоѓање на 14-годишна Вања Ѓорчевска, која исчезна во ...
сите 230 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 54 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 80 | | | веќе видена

Првиот човек на Движењето Беса и актуелен коалиционен партнер на ДПМНЕ во советот на Тетово, сецесионистот Билал Касами, честитајќи го Денот на знамето на ...
сите 102 | | | веќе видена

Пратеници од опозициските македонски и албански партии во рамки на денешната седница на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата побараа да ...
сите 388 | | | веќе видена

СВР Скопје со 100 отсто ефикасност во расчистување на кривични дела поврзани со дрога, ефективност од 59 проценти на дела од насилниот криминал, а откривањето ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Андоновиќ: На Косово стапуваат на функција новите албански градоначалници во српските општини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: