(Видео) Надал ја шокираше целата планета! Навивачите во солзи! Шпанецот заминува во пензија, еве зошто ја донесе таа одлука


Шпанскиот тенисер Рафаел Надал денеска на прес-конференцијата соопштил дека следната година ќе ја заврши кариерата, објавиле шпанска „Марка“. Целиот свет ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал најави дека ќе се пензионира во 2024 година.А кога ќе ја заврши кариерата, Надал поголемиот дел од времето ќе го помине во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рафаел Надал вчера ја одржа вонредната прес-конференција и самиот ја соопшти тажната вест која можеше да се предвиди, односно потврди дека нема да игра на ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал на прес-конференција соопшти дека следната 2024 година ќе ја заврши кариерата, објави шпанска „Марка“. фото: Profimedia Целиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Американскиот Newsweek објави дека двајца сојузници на рускиот претседател Владимир Путин се убиени за неколку часа. Отворена е истрага за убиството на ...
сите 208 | | | веќе видена

Министерството за правда вчера го испрати барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски кое преку Министерството за надворешни работи ќе биде доставено по ...
сите 125 | | | веќе видена

Политички и полициски структури на СДС го охрабруваа Палевски да шири токсична атмосфера и да сее омраза- поради неказнивоста дојде до трагично двојно убиство, ...
сите 104 | | | веќе видена

„Ова со бричењето на главите ќе им се удри од глава“. Ова го искоментира на фејсбук професорот Гордан Калајџиев откако јавноста имаше прилика да види дека сите ...
сите 209 | | | веќе видена

Професорката од Факултетот за безбедност, Светлана Николоска во „Клик Плус“ на ТВ21 зборувајќи за последните убиства на Вања и на Панче, кажа дека Вања е ...
сите 39 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 32 | | | веќе видена

Загина синот на израелскиот министер без ресор и поранешен началник на армијата Гади Ајзенкот во експлозија на бомба во тунел во Газа. Претседателот на ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Надал ја шокираше целата планета! Навивачите во солзи! Шпанецот заминува во пензија, еве зошто ја донесе таа одлука

Од:
До кого (е-маил):
Порака: