Мисајловски од Собрание: Со овој проект ќе биде единствениот проект каде што нема да важи одобрението за градење, значи се поништува Законот за градење


Овој закон за Урбанистичко планирање се носи од една причина, да нема одобрение за градење, да не важи Законот за градење. Овие два закони се споени и ова ...
| | веќе видена | слични

Владата на СДС и ДУИ го девалвира собранието и го користи за одобрување на криминалот и корупцијата, ова преку соопштение до јавноста го истакнаа од ...
| | веќе видена | слични

Поефикасна и навремена реализација на градбите што се од стратешки интерес за државата е целта на измените на Законот за екпропријација и Законот за ...
| | веќе видена | слични

Владата на СДС и ДУИ го девалвира собранието и го користи за одобрување на криминалот и корупцијата, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Владејачкото мнозинство на СДС и ...
| | веќе видена | слични

По мал прекин на целодневната седница број 116 резервирана само за пратенички прашања, парламентарното мнозинство по 14.30 часот на седницата 115 ги донесе ...
| | веќе видена | слични

Со 60 гласа „за“ и 43 „против“ беше донесен Законот за изменување и дополнување на Законот за работните односи, со 62 гласа „за“ и 43 „против“ Законот за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Собранието во рамки на денешното продолжение на 115-тата седница ги донесе измените и дополнувањата на петте закони поврзани со реализација на Договорот со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И покрај предупредувањата за злоупотреба на европското знаменце, попладнево Собранието ги изгласа измените на петте закони кои треба да ја олеснат изградбата ...
| | веќе видена | слични

Со 60 гласа „за“ и 43 „против“ беше донесен Законот за изменување и дополнување на Законот за работните односи, со 62 гласа „за“ и 43 „против“ Законот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владеачкото мнозинство го изгласа пакетот закони поврзани со договорот со „Бехтел и Енка“ за изградба на Коридорите 8 и 10д. Петте закони беа изгласани со 62, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека исламистичкото движење Хамас не се согласило да ослободи дополнителни заложници, со што ги прекршил условите ...
сите 659 | | | веќе видена

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, нема да присуствува на завршницата на 30-иот министерски состанок на ОБСЕ, кој се одржува во Скопје. Тој ...
сите 591 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 80 | | | веќе видена

Првиот човек на Движењето Беса и актуелен коалиционен партнер на ДПМНЕ во советот на Тетово, сецесионистот Билал Касами, честитајќи го Денот на знамето на ...
сите 102 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со потпретседателите на партијата Тимчо Муцунски и Владо Мисајловски остварил средба со помошник ...
сите 144 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги повикува медиумите и медиумските работници, при известувањето за случајот поврзан со исчезнатото ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисајловски од Собрание: Со овој проект ќе биде единствениот проект каде што нема да важи одобрението за градење, значи се поништува Законот за градење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: