Зошто децата од од Азија се најздрави во светот?


Децата кои гледаат телевизија повеќе од 2 часа дневно се повеќе склони кон зависности Александра Спасеска 25.05.2023 / 19:52 Здравје Децата кои гледаат повеќе ...
| | веќе видена | слични

Кои се најчестите негативни последици кај децата воспитувани со викање? Александра Спасеска 25.05.2023 / 14:55 Живот Многу родители го користат викањето како ...
| | веќе видена | слични

 Одличниот ученик почнува да покажува послаби резултати во училиштето, до вчера главна преокупација му бил фудбалот, а сега не помислува на ништо друго освен ...
| | веќе видена | слични

Војната со зборови, лаги и дезинформации, преку зголемената информациска битка за вистината меѓу Русија и онаа на Западот околу Украина во услови на еден не ...
| | веќе видена | слични

Рана интервенција на деца родени со фактор на ризик претставува низа неопходни иследувања и третмани (медицински, психолошки, образовни, социјални) насочени ...
| | веќе видена | слични

Да им читаме од најрана возраст на македонски, да им пееме на македонски, да им раскажуваме приказни на македонски, да ги учиме да рецитираат на македонски, да ...
| | веќе видена | слични

Експертите во фелата на образованието го вклучија алармот, бидејќи Македонија најверојатно е на чекор до создавање неписмени генерации. Како дојде до ова, и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто децата од од Азија се најздрави во светот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: