Мицевски: Во овој мандатен состав на ВМРО-ДПМНЕ нема преговори за уставните измени


Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски вечерва истакна дека во овој мандатен состав на ВМРО-ДПМНЕ нема преговори за уставните ...
| | веќе видена | слични

„За жал на македонските граѓани оваа Влада е 6 години, а особено во изминатите 4 години покажа дека најмалку се грижи за македонските граѓани, односно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Вината за спорот со Бугарија е наша, зошто влеговме неподготвени во дијалогот. Требаше да им ги знаеме нивните принципиелни ставови кон нас. Очекувам дека тие ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Експропријација се врши според пазарната вредност и тоа е наведено и во Уставот, порача координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески на ...
| | веќе видена | слични

Се руши уставниот поредок и со ова законско решение пред нас законот за експропријација. Согласно овој закон кој е поднесен со европско знаменце се однесува и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се работи за крајно лукративен договор кој една врхушка го има заклучено и потпишано, истакна пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска на ...
| | веќе видена | слични

Измените на законите се темелат на потребата на власта за крадење, наместо договорот да се темели на постоечкото право, се прави договорот па се менуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Предлог закон за измена и дополнување на законот за експропријација е еден од законите кои што неоправдано овде во Собрание стигнаа со европско знаменце. Тоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 540 | | | веќе видена

Според извештаите на медиумите, имамот Мохамед Али Ал-Хашем од Табриз живеел цел час по несреќата и се обидувал да стапи во контакт со канцеларијата на ...
сите 273 | | | веќе видена

Израелскиот министер за финансии Безалел Смотич рече дека сите Израелци треба да се чувствуваат како да е распишана потерница против нив и ги повика ...
сите 308 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицевски: Во овој мандатен состав на ВМРО-ДПМНЕ нема преговори за уставните измени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: