Лапорта се огласи и испрати порака за иднината на Фати во Барселона


Барселона и официјално ја освои титулата во Примера, па веќе може да почне да се насочува за наредната сезона, поточно да се градат и реализираат плановите за ...
| | веќе видена | слични

Барселона одлучила да го „одмори“ Педри во последните три меча од сезоната во Ла лига, стравувајќи од мускулна повреда откако 20-годишниот талент на ...
| | веќе видена | слични

Жул Кунде дојде како огромно засилување за Барселона минатото лето и каталонскиот гигант успеа да го „украде“ дефанзивецот пред носот на Челси, но неполни 12 ...
| | веќе видена | слични

Барселона останува без услугите на Серхио Бускетс на крајот на оваа сезона, па приоритет на новиот шпански шампион е да пронајде соодветна замена за него во ...
| | веќе видена | слични

Барселона веќе размислува за наредната сезона, а како една од опциите за засилување во летниот преоден рок е Лионел Меси. Меси ќе биде слободен играч по крајот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпалирот што гостите му го приредија на шампионот беше единствениот подарок што фудбалерите на Барса го добија од ривалите, откако по 90 минути на Камп Ноу, ...
| | веќе видена | слични

Матеу Алемани пред две недели соопшти дека ја напушта Барселона по крајот на сезоната по две успешни години на „Камп Ноу“, но кога сите очекуваа да се збогува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барселона вчера ја прослави титулата во Ла Лига и пред домашните навивачи на преполниот „Камп Ноу“ и беше покажан трофејот од домашното првнество, но покрај ...
| | веќе видена | слични

Откако ја освои шампионската титула и имаше парада во градот, Барселона сега го прослави трофејот во Ла Лига и на „Камп Ноу“ пред исполнети трибини, без оглед ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 453 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Седум месеци од избувнувањето на конфликтот меѓу Израел и Хамас предизвикан од терористичките напади на палестинската воена организација, претседателот на ...
сите 335 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Нападите врз новиот шеф за употребата на старото име на земјата на нејзината инаугурација беа предвидливи - но неуспехот на ЕУ да се справи со провокациите на ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лапорта се огласи и испрати порака за иднината на Фати во Барселона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: