Турчинка на улица збесна кога слушна за кого ќе гласа сопругот: Се разведуваат (ВИДЕО)

Реџеп Таип Ердоган ќе мора да оди во вториот круг од претседателските избори. За две недели противкандидат ќе му биде лидерот на опозицијата Кемал ...
| | веќе видена | слични

Анкара во средата беше погодена од силен ветер, кој уништи поголем дел од градската инфраструктура. Уништени се покриви, згради, а еден запрепастен граѓанин ...
| | веќе видена | слични

Водената пијавица  како вистински рефлектир ја осветлувала површината на езерото. Пијавица или вител ветер се јавува кога атмосферата е крајно нестабилна. Се ...
| | веќе видена | слични

Водена пијавица ја осветлуваше површината на езерото како рефлектори на театар. Пијавицата или виорот се јавуваат во крајно нестабилна атмосфера. Се смета за ...
| | веќе видена | слични

Минатиот викенд Барселона по 27. пат во својата историја и првпат по четири години стана шампион на Шпанија. Каталонците математички ја потврдија шампионската ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите и фудбалерките на Барселона синоќа славеа титула со фановите на голема парада низ улиците на градот, а се чини дека во еден момент сѐ излезе од ...
| | веќе видена | слични

Барселона сезонава по четири години стигна до титулата во Ла Лига која вкупно за Каталонците беше 27-ма во историјата. Титулата Барселона ја потврди со ...
| | веќе видена | слични

Барселона во изминатиот викенд стана шампион на Шпанија по 27-ми пат во својата историја, а оваа титула за нив беше прва по четири години. Математички титулата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба ...
сите 401 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 445 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 384 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турчинка на улица збесна кога слушна за кого ќе гласа сопругот: Се разведуваат (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: