Русија: За прв пат соборивме британски проектили Storm Shadow


3 копии
2 копии

Обуката на украинските пилоти за управување со американските борбени авиони Ф-16 не го прави НАТО страна во конфликтот.Ова денеска во Брисел го изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Полска почна обуката на украинските пилоти за летање со авиони Ф-16, соопшти денеска шефот за надворешна политика на ЕУ, Жозеп Борел, откако САД дадоа ...
| | веќе видена | слични

Шефот на американското воено воздухопловство Френк Кендал смета дека Ф-16 нема значително да влијаат на воената победа на Украина над Русија, признавајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Високиот претставник на Европската унија за надворешна и безбедносна политика, Жозеп Борел, денеска изјави дека во неколку земји веќе започна обуката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 436 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Седум месеци од избувнувањето на конфликтот меѓу Израел и Хамас предизвикан од терористичките напади на палестинската воена организација, претседателот на ...
сите 335 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија: За прв пат соборивме британски проектили Storm Shadow

Од:
До кого (е-маил):
Порака: