Приведен криумчар од Србија, пронајдени мигранти од Сирија

2 копии

Денеска околу 07 часот на регионален пат во близина на Гевгелија, полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Југ – Полициска станица за ...
| | веќе видена | слични

Денеска е приведен гевгеличанец, се обидел нелегално да внесе поголема количина цигари без документација, информираат од МВР. „Денеска (23.05.2023) на Граничен ...
| | веќе видена | слични

Денеска, на граничниот премин Богородица, полицијата приведе едно лице од Гевгелија кај кого пронашле и одзеле 272 штеки цигари од различни видови, без ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Граничниот премин Богородица, при контрола на патничко возило “опел вектра” со велешки регистарски ознаки, управувано од Н.М. од Гевгелија, полициски ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Полициската станица Карпош, 44 – годишна жена од Скопје пријавила дека на 19.05.2023 на час во основно училиште на подрачје на општина Карпош, по ...
| | веќе видена | слични

Лекари од скопските клиники вчера извадиле куршум од телото на 21-годишно момче од скопското село Бразда, кое претходно кажало дека паднало и се повредило во ...
| | веќе видена | слични

Денеска на граничниот премин „Богородица“, при контрола на патничко возило „опел вектра” управувано од Н.М. од Гевгелија, полициски службеници пронашле и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 453 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје одреди мерки за претпазливост на Иџет Мемети, член на Советот на јавни обвинители и поранешен ...
сите 230 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Седум месеци од избувнувањето на конфликтот меѓу Израел и Хамас предизвикан од терористичките напади на палестинската воена организација, претседателот на ...
сите 335 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми ...
сите 186 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен криумчар од Србија, пронајдени мигранти од Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: