Нема акциза за возилата до 3.000 евра

Владата вчера го донесе моделот, според кој кај 90% од автомобилите се очекува поевтинување. Поскапо ќе се продаваат само луксузните автомобили. - Примената ...
| | веќе видена | слични

Пазарот на половни и на нови возила стагнира додека се чека да стапат во сила новите вредности на акцизите Акцизите за најголем дел од половните и новите ...
| | веќе видена | слични

Откако три и пол години, колку што владее премиерот Никола Груевски, никако не отстапуваше од својот десничарски концепт, според кој и богатите и сиромашните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остануваат уште шест дена политичките партии и коалициите кои ќе учествуваат на предвремените парламентарни избори на 15 јули да ги претстават своите изборни ...
сите 598 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 233 | | | веќе видена

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие сте тие што ќе ...
сите 197 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и носител во изборната единица три, Зоран Заев, на вечерашната трибина во Штип пред граѓаните порача дека за три години СДСМ покажа ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема акциза за возилата до 3.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: