Огромен одрон го блокира Дебар

Огромна лавина од камења, земја, дрвја и снег се одрони вчера попладне во близина на Бигорскиот манастир. Во целосен прекин е патниот правец Дебар - Маврово, ...
| | веќе видена | слични

По пат се забележливи одрони од двете стани на коловозот. Тие се честа појава по течението на Радика. На еден километар од манастирот Свети Јован Бигорски, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дебар, 13 февруари - Со зголемена динамика утрово почна да се расчистува одронот што завчера попладне падна во близина на манастирот „Свети Јован Бигорски“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 503 | | | веќе видена

Тројца починати и нови 168 регистрирани случаи, беше вчераниот Ковид-биланс во земјава. Пандемијата не стивнува, надлежните уверуваат дека болниците имаат ...
сите 198 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната единица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и ...
сите 445 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 122 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Огромен одрон го блокира Дебар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: