Европска комисија: Македонија мора да го смени Уставот ако сака да влезе во ЕУ


Очекуваме Република Македонија да ги заврши уставните измени за да продолжи со преговорите за влез во Европската Унија. Ова го изјави портпаролката на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тешката промена на Уставот е најлесниот услов од преговарачката рамка за Македонија, предупредува бугарската новинска агенција во анализа посветена на ...
| | веќе видена | слични

Бугарски медиум анализира дека промената на Уставот е најлесната обврска на Македонија. „Тешката“ промена на Уставот е најлесниот од условите што треба да ги ...
| | веќе видена | слични

Бугарската новинска агенција БГНЕС е тука секогаш да не потсети дека апетитите на Софија нема да завршат со промената на Уставот. Според БГНЕС, ова е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав е најлесниот услов од рамката за преговори со ЕУ, анализира БГНЕС. Според бугарскиот портал, клучно место во ...
| | веќе видена | слични

„Со вметнувањето на Бугарите во македонскиот Устав Република Македонија станува држава и на бугарскиот народ. По Република Бугарија, втора држава на Бугарите. ...
| | веќе видена | слични

Тешката промена на македонскиот Устав е најлесниот услов од преговарачката рамка со Европската Унија, оценува бугарската агенција БГНЕС во анализата за ...
| | веќе видена | слични

„Денес се бара беспоговорна послушност пред ‘меѓународната заедница’, но и пред Европската Унија. Оваа практика е видлива и во Република Македонија. Никој, или ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 392 | | | веќе видена

„Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%. 100 милиони евра дадовме за поддршка и развој на домашните ...
сите 298 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

Изборната кампања за кандидатката за претседателка на Македонија, професор д-р Гордана Силјановска Давкова, денес продолжи со митинг во Аеродром. -На почетокот ...
сите 387 | | | веќе видена

- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
сите 264 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 112 | | | веќе видена

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европска комисија: Македонија мора да го смени Уставот ако сака да влезе во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: