Бугарин пријавил дека бил натепан од газдата од Скопје кај кого работел

Доцна синоќа, 26-годишен работник во градежна фирма во Скопје, кој е од Бугарија, пријавил дека бил натепан од газдата на фирмата попладнето во населбата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчеравечер (10 април) околу 22 часот и 35 минути, во Блок 77 во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 23-годишниот Ј.А. од тетовско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доцна синоќа во фирма на булеварот 8 Септември“ биле фрлени тврди предмети и шишиња со запалива течност. Полицијата соопшти дека фирмата е во сопственост на ...
| | веќе видена | слични

Непознати сторители синоќа фрлиле молотови коктели во кругот на фирма на скопскиот булевар „Осми Септември“, соопшти МВР. „На 11.04.2023 околу 04.30 часот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

На 11.04.2023 во 00.30 часот во Полициската станица Карпош, Џ.И.(57) од Гостивар пријавилa дека од домот во Скопје, каде престојувал, се оддалечил нејзиниот ...
| | веќе видена | слични

Некоја банда, по која полицијата се уште трага „дивеела“ доцна синоќа низ улиците во Скопје. Имено, согласно полицискиот билтен на МВР, кон фирма на бул. „8 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
сите 810 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарин пријавил дека бил натепан од газдата од Скопје кај кого работел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: