Граѓаните заслужуваат да живеат во земја членка на ЕУ, но дома, во родната земја, вели премиерот


Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски, во интервјуто за РТВ Словенија порача дека зачленување во ЕУ не е процес на еден човек, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на државата Стево Пендаровски вечерва изјави дека нема контакти со бугарскиот претседател Румен Радев и дека последен пат кога се видел со него ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на државата Стево Пендаровски не е оптимист за договор меѓу политичките партии околу уставните измени за кои од денеска е формирана работна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта и официјално сама ќе работи на пишување на уставните амандмани. Министерството за правда ја објави листата на имиња кои ќе бидат дел од работните групи ...
| | веќе видена | слични

Иако до последен момент го најавуваа своето учество, од БЕСА не номинираа свој претсавник во работната група до истекот на рокот. -Нашиот став е дека активно ...
| | веќе видена | слични

Во работната група за уставните измени членуваат само делегираните членови од владејачките партии, експертите и од институциите. Нивните колеги од опозицијата ...
| | веќе видена | слични

ГРОМ: Нема потреба од уставни промени, нема да учествуваме во работната група Александра Спасеска 11.04.2023 / 13:06 Македонија Од ГРОМ информираат дека нема ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за правда денеска ги објави имињата на учесниците во работната група за уставни измени предложени од парламентарните политички партии и од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
сите 949 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 176 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 270 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните заслужуваат да живеат во земја членка на ЕУ, но дома, во родната земја, вели премиерот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: