Избројани 100% гласови: Коалицијата на Борисов 26,51, коалицијата на Петков 24,54%

Постизборните резултати во соседна Бугарија, на предвремените парламентарни избори, петти по ред во последните две години, наведуваат дека на истокот од нас ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Бугарскиот претседател, Румен Радев, за во среда на 12 април во 10 часот ја свика првата седница на новото 49-то Народно собрание, соопшти прес-службата на ...
| | веќе видена | слични

ГЕРБ-СДС ќе имаат 69 пратеници или пет повеќе од второпласираната коалиција Продолжуваме со промените-Демократска Бугарија. Коалицијата на Борисов прва ќе има ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По предвремените парламентарни избори во Бугарија во неделата на кои најмногу гласови освои ГЕРБ на Бојко Борисов, неизвесно е формирањето на новата бугарска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 769 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 170 | | | веќе видена

Студениот бран што ја зафати речиси цела Европа, вклучувајќи го и Балканскиот Полуостров ќе се задржи и во следниот период. Во регионот за време на викендот, и ...
сите 275 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 196 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Избројани 100% гласови: Коалицијата на Борисов 26,51, коалицијата на Петков 24,54%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: