Додека јас сум директор на Пазарен инспекторат, никој нема да биде над законот, тврди Трајковски


Пaзарниот инспекторат постапува по сите Oдлуки на Владата кои се однесуваат на цените на производите, а тоа значи дека и понатаму ќе работиме со полн капацитет ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Од утре па до крајот на месецов доматите и краставиците треба да се продаваат по цена од 95 денари за килограм, кромидот за 70, ...
| | веќе видена | слични

Ново поскапување на овошјето и зеленчукот. Владата остана на зборот и донесе одлука да се зголеми цената на доматите и краставиците од 70 на 95 денари за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши најави дека ќе има корекција на одредени цени на овошје и зеленчук по завршените разговори со увозниците, Стопанската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата денеска донесе Одлука со која се корегираат дел од замрзнатите цени на овошјето и зеленчукот. Како што изјави министерот Крешник Бектеши, согласно ...
| | веќе видена | слични

На предлог на Министерството за економија, Владата на денешната седница донесе измена на Одлуката за определување на највисоки цени на овошје и зеленчук во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 769 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 170 | | | веќе видена

Студениот бран што ја зафати речиси цела Европа, вклучувајќи го и Балканскиот Полуостров ќе се задржи и во следниот период. Во регионот за време на викендот, и ...
сите 275 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 196 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додека јас сум директор на Пазарен инспекторат, никој нема да биде над законот, тврди Трајковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: