Бектеши најави замрзнување на цената на овошјето и зеленчукот, од денеска намалена и замрзната цена на хигенските производи


Пред Велигден и Рамазан Бајрам ќе замрзнат цените на повеќе видови овошје и зеленчук. Министерот за економија информираше дека анализите се завршени, а ќе ...
| | веќе видена | слични

Во вчерашната акција за контрола на увозници на овошје и зеленчук спроведена од Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) во координација со Управата за финансисика ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Триесетина инспектори од Пазарниот инспекторат, придружени од финансовата полиција и Управата за јавни приходи уште од рано утринава влегоа во магацините и ...
| | веќе видена | слични

Од утрово повеќе од 30 инспектори на Државниот пазарен испекторат спроведуваат акција за контрола на увозници на овошје и зеленчук во координација со Управата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Акција за контрола на увозниците на овошје и зеленчук спроведува од утрово низ целата држава. Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) во координација со Управата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 536 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 333 | | | веќе видена

Докторот Александар Митов се јави со реакција на социјалните мрежи, по објавата на министерот за здравство Фатмир Меџити дека граѓаните на Косово и Албанија ќе ...
сите 313 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) информираат дека од 16:30 до 18:20 часот градот Делчево го зафати големо невреме (врнежи од дожд и град), при што има ...
сите 233 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши најави замрзнување на цената на овошјето и зеленчукот, од денеска намалена и замрзната цена на хигенските производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: