Уставните измени се техничко прашање, бидејќи во Уставот веќе постои статусот на малцинствата, вели Фуше


Македонија изгуби 15 години, во пристапувањето кон НАТО, не поради лична вина, туку поради јужниот сосед. Тоа е геополитиката на името и ризикот е да се изгуби ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Францускиот предлог е плод на колективен труд на сите земји-членки на ЕУ и Македонија треба да ги направи устaвните измени, а колку повеќе земјата го забавува ...
| | веќе видена | слични

Земјите од Западен Балкан имаат свое место во ЕУ ако навистина го сакаат тоа, изјавил францускиот амбасадор во Бугарија, Жоел Мајер во интервју за агенцијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Aмбасадорот на Франција во Бугарија, Џоел Мајер, во интервју за БГНЕС предупреди дека, колку повеќе Македонија ја забавува промената на Уставот, толку повеќе ...
| | веќе видена | слични

По предвремените парламентарни избори во Бугарија во неделата на кои најмногу гласови освои ГЕРБ на Бојко Борисов, неизвесно е формирањето на новата бугарска ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот новинар и сопственик на агенцијата БГНЕС, Љубчо Нешков, со најнов „бисер“за Македонија која, според него ќе биде и причина за конечно составување ...
| | веќе видена | слични

Однесувањето кон Бугарите во Македонија е политика спонзорирана од државата, смета главниот уредник на новинската агенција БГНЕС, Георги Пашкулев.Во интервју ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија е геостратешки проект кој сака да се прикраде во ЕУ на сметка на странски интереси, обвини бугарскиот новинар родум од Македонија, Љубчо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарија би скала да биде вклучена и консултирана во процесот за впишување на Бугарите во Уставот на Северна Македонија, кажал денеска на брифинг во Софија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руската приватна воена компанија „Вагнер“ почна да ги повлекува своите единици од украинскиот град Бахмут и да ги префрла освоените позиции на редовните руски ...
сите 236 | | | веќе видена

Легендарната Тина Тарнер почина на 83-годишна возраст, по долго боледување. Во соопштението се вели: „Тина Тарнер – Кралицата на рокенролот, почина денеска на ...
сите 52 | | | веќе видена

Достоинствено и со државни почести, под мотото „Писмото е нашиот универзум“, Владата на Република Македонија, го одбележа државниот празник 24 Мај - Ден на ...
сите 137 | | | веќе видена

Главна тема на неформалниот состанок во Брисел на министрите за надворешни работи на земјите-членки на Европската Унија и земјите од Западен Балкан во рамките ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уставните измени се техничко прашање, бидејќи во Уставот веќе постои статусот на малцинствата, вели Фуше

Од:
До кого (е-маил):
Порака: