Пендаровски: Кризата да ја носат сите подеднакво, а не да се зголемува платата на функционерите кога сите други едвај „крпат“ крај со крај

Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразвувачка. Би сакал да ја искоментирам пред воопшто да стане предмет во јавноста, а треба да стане. Невкусно е ...
| | веќе видена | слични

Пратениците вчера земале зголемена плата, не во цел износ туку околу 17.000 денари плус, колку што чинат осумте дена откако Уставниот суд го одмрзна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот претседател на законодавниот дом Трајко Вељаноски преку отворено писмо им се обрати на претседателот на Собранието Талат Џафери, координаторите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Група граѓани, членови на политичката партија „Демократи“ попладнево одржа мирен протест во знак на револт против одлуката на Уставниот суд за зголемувањето на ...
| | веќе видена | слични

Пред Уставен суд се собраа незадоволни граѓани поради овозможеното енормно зголемување на платите за функционерите во услови на економска криза кога со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред Уставен суд во петокот попладнето, во организација на партијата Демократи, се одржува протест против драстичното зголемување на функционерските плати кое ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Без врева и во тајност, пратениците си ги зедоа покачените плати овозможени со одлуката на Уставниот суд. Покачувањето за март е за 8 дена или, конкретно, за ...
| | веќе видена | слични

Во отворено писмо до актуелниот спикер Џафери и до сите парламентарни партии вели дека треба да седнат на маса и да договорат наместо пресметката по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 798 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 324 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 46 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 102 | | | веќе видена

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека неговите сили одбиле голем обид на украинските војници да ја пробијат линијата на фронтот во ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Кризата да ја носат сите подеднакво, а не да се зголемува платата на функционерите кога сите други едвај „крпат“ крај со крај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: