Се очекува одлука кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени

2 копии
2 копии

Јагнешко за Велигден колку да замириса, зашто цената стаса до плафон. Сточарите се бесни зашто месарниците го продавале месото од 500 до 550 денари за ...
| | веќе видена | слични

Триесетина инспектори од Пазарниот инспекторат, придружени од финансовата полиција и Управата за јавни приходи уште од рано утринава влегоа во магацините и ...
| | веќе видена | слични

Од утрово повеќе од 30 инспектори на Државниот пазарен испекторат спроведуваат акција за контрола на увозници на овошје и зеленчук во координација со Управата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Акција за контрола на увозниците на овошје и зеленчук спроведува од утрово низ целата држава. Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) во координација со Управата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонското јагне се извезе на европскиот пазар за католички Велигден, а сега стигнува во домашните месарници. Кланичарите велат дека годинашниов извоз е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 569 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 325 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 67 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 87 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се очекува одлука кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: