Покренато обвинение против Трамп во случајот со исплата на мито за Сторми Даниелс


Доналд Трамп е првиот американски претседател , актуелен или поранешен , против кого е поднесено кривично обвинение. Големата порота на судот во Менхетен ...
| | веќе видена | слични

Таа вели дека имала секс со „многу пожешки“ познати личности. -Да се ​​обидував само да привлечам внимание, тогаш би кажала нешто за пожешките луѓе со кои сум ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сторми Даниелс откри дека добивала смртни закани од приврзаниците на МАГА (слоганот на Трамп – „Да ја направиме Америка повторно голема“), кои ги спореди со ...
| | веќе видена | слични

Порно-ѕвездата Сторми Даниелс тврди дека добива смртни закани од приврзаниците на поранешниот претседатеел Донал Трамк, кои се засилиле откако на Трамп му се ...
| | веќе видена | слични

Порно ѕвездата Сторми Данијелс откри дека добивала „пореметени“ смртни закани од приврзаниците на MAGA (слоганот на Трамп – Make America Great Again), кои ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сторми Даниелс не верува дека Доналд Трамп треба да биде затворен поради исплатата од 130.000 американски долари за време на претседателските избори во 2016 ...
| | веќе видена | слични

Сторми за Трамп: Мислам дека неговите злосторства против мене не вредат затвор Филип Здравески 06.04.2023 / 20:56 Свет Сторми Даниелс не верува дека Доналд ...
| | веќе видена | слични

За време на интервјуто со Пирс Морган, порно ѕвездата опширно зборуваше за апсењето и судењето на поранешниот претседател откако беше обвинет за 34 кривични ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 550 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 333 | | | веќе видена

Докторот Александар Митов се јави со реакција на социјалните мрежи, по објавата на министерот за здравство Фатмир Меџити дека граѓаните на Косово и Албанија ќе ...
сите 313 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) информираат дека од 16:30 до 18:20 часот градот Делчево го зафати големо невреме (врнежи од дожд и град), при што има ...
сите 234 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Покренато обвинение против Трамп во случајот со исплата на мито за Сторми Даниелс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: