Земјотрес од 5,1 степени во Грција

Земјотрес со јачина од 2,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја погоди БиХ. Епицентарот на земјотресот бил на девет километри од Сараево, јавува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Земјотрес со јачина од шест степени според Рихтеровата скала се случи на 445 километри од рускиот град Петропавловск-Камчатски, соопшти Геофизичката служба на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала го погоди регионот на Југоисточниот Пацифик, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Земјотрес со јачина од 6,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на пацифичкиот брег на Панама. Локалните власти соопштија дека нема ...
| | веќе видена | слични

Локалните власти соопштија дека нема извештаи за жртви или материјална штета. Епицентарот на земјотресот бил на околу 72 километри јужно од брегот на Панама, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руската приватна воена компанија „Вагнер“ почна да ги повлекува своите единици од украинскиот град Бахмут и да ги префрла освоените позиции на редовните руски ...
сите 235 | | | веќе видена

Достоинствено и со државни почести, под мотото „Писмото е нашиот универзум“, Владата на Република Македонија, го одбележа државниот празник 24 Мај - Ден на ...
сите 137 | | | веќе видена

Легендарната Тина Тарнер почина на 83-годишна возраст, по долго боледување. Во соопштението се вели: „Тина Тарнер – Кралицата на рокенролот, почина денеска на ...
сите 52 | | | веќе видена

Главна тема на неформалниот состанок во Брисел на министрите за надворешни работи на земјите-членки на Европската Унија и земјите од Западен Балкан во рамките ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјотрес од 5,1 степени во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: