ДАЛИ ЗАБРАНАТА ЌЕ ЈА ПРЕТВОРААТ ВО ПРЕДНОСТ?! Фокус ставен на напредокот во технологијата на полупроводници

Кинеската индустрија за чипови ќе се „прероди“ како резултат на американските санкции, изјави во петокот извршниот директор на Huawei, додека кинескиот ...
| | веќе видена | слични

Јужнокорејскиот гигант „Самсунг“ прелиминарно објави дека неговата оперативна добивка речиси се стопи во првите три месеци од оваа година и најави дека ќе го ...
| | веќе видена | слични

Јапонија воведе нови санкции кон Москва со додавање на детски играчки на списокот на стоки што повеќе нема да ги извезува во Русија.Јапонското Министерство за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Руската приватна воена компанија „Вагнер“ почна да ги повлекува своите единици од украинскиот град Бахмут и да ги префрла освоените позиции на редовните руски ...
сите 235 | | | веќе видена

Достоинствено и со државни почести, под мотото „Писмото е нашиот универзум“, Владата на Република Македонија, го одбележа државниот празник 24 Мај - Ден на ...
сите 137 | | | веќе видена

Легендарната Тина Тарнер почина на 83-годишна возраст, по долго боледување. Во соопштението се вели: „Тина Тарнер – Кралицата на рокенролот, почина денеска на ...
сите 52 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за европски прашања денеска ќе ја продолжи 54. седница на која на дневен ред е останат само Предлог на закон за академија за судии и ...
сите 414 | | | веќе видена

Главна тема на неформалниот состанок во Брисел на министрите за надворешни работи на земјите-членки на Европската Унија и земјите од Западен Балкан во рамките ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДАЛИ ЗАБРАНАТА ЌЕ ЈА ПРЕТВОРААТ ВО ПРЕДНОСТ?! Фокус ставен на напредокот во технологијата на полупроводници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: