Граѓаните со поделени мислења по обвинението против Трамп

Големата порота во Њујорк изгласа покренување на обвинение против Трамп. Ова беше очекувано особено откако Трамп најави кандидатура за претседателските избори ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Американците се поделени околу кривичното гонење на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, но се чини дека тоа ги зголеми неговите шанси да ја освои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот претседател Џозеф Бајден до Конгресот достави доверливи документи за повлекување на силите од Авганистан, соопшти синоќа Белата куќа. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

 Администрацијата на Бајден, исто така, објави документ во кој сумира дека повлекувањето било планирано и извршено, заклучувајќи дека не постои замисливо ...
| | веќе видена | слични

Демократот Роберт Ф. Кенеди Јуниор, активист против вакцините и потомок на една од најпознатите политички семејства во САД, се кандидира во трката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДУИ и Али Ахмети не одлучуваат дали ќе ја напуштат Владата, СДС треба да се охрабри за подадената рака за преодна влада, е реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по ...
сите 991 | | | веќе видена

Главниот претставник на ОН за хуманитарна помош, Мартин Грифитс, денеска предупреди дека уривањето на браната Каховка уште повеќе ќе им го отежне животот на ...
сите 398 | | | веќе видена

Кардиохирургот д-р Сашко Јовев изјави дека и по неговото разрешување од директорската функција на државната Кардиохирургија, клиниката останува функционална и ...
сите 341 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Сител одговори што му треба на ВМРО-ДПМНЕ да влегува во влада со апсолутна предност на анкетите. Има ...
сите 66 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

СВР Велес вечерва излезе со официјална информација по видеото за тепачка на двајца директори на училишта во Кавадарци, објавено на социјалните мрежи. – Денеска ...
сите 289 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 49 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните со поделени мислења по обвинението против Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: