Реакциите на обвинението против Трамп ги потврдија острите поделби во САД

Реакциите на обвинението против поранешниот претседател Доналд Трамп беа предвидливи со оглед на острите поделби во американската политика и општество. ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Американците се поделени околу кривичното гонење на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, но се чини дека тоа ги зголеми неговите шанси да ја освои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот претседател Џозеф Бајден до Конгресот достави доверливи документи за повлекување на силите од Авганистан, соопшти синоќа Белата куќа. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

 Администрацијата на Бајден, исто така, објави документ во кој сумира дека повлекувањето било планирано и извршено, заклучувајќи дека не постои замисливо ...
| | веќе видена | слични

Демократот Роберт Ф. Кенеди Јуниор, активист против вакцините и потомок на една од најпознатите политички семејства во САД, се кандидира во трката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гостиварец тепал луѓе во Домот на културата и не пуштал вработени да си одат. Кривична пријава е поднесена против 50-годишен жител на гостиварското село ...
сите 380 | | | веќе видена

Од СДСМ велат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски продолжува со својата пракса да нема став за секое прашање што е од национална важност. Додаваат ...
сите 371 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 116 | | | веќе видена

Нема ден да не помине, а да нема некое ново разочарување кое што владата го приредува на граѓаните, изјави Гордана Димитриеска Кочоска, потпретседателка на ...
сите 162 | | | веќе видена

Денеска пратениците Владо Мисајловски, Никола Мицевски, Ане Лашкоска, Марија Петрушeвска, Бојан Стојаноски и Љупчо Пренџов во својство на претседатели на ...
сите 123 | | | веќе видена

Нови 8.000 работни места, нови инвестиции од 1,3 милијарди евра и номинален раст на БДП за 2 отсто годишно во наредните пет години, објави владејачкиот СДСМ во ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реакциите на обвинението против Трамп ги потврдија острите поделби во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: