Зголемување на обемот на работа и пораст на добивката на Групацијата Триглав во 2022 година

Надзорниот одбор на Заваровалница Триглав го потврди ревидираниот годишен извештај на Групацијата Триглав и на матичното друштво за 2022 година. Групацијата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нашиот фармацевтски гигант „Алкалоид“ денеска преку Берзата испрата важна вест до акционерите на компанијата. Имено „Алкалоид“ АД Скопје ги известува своите ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Винарската визба „Тиквеш“ годината ја заврши со добивка од редовното работење, која пред оданочување е во износ од 3,5 милиони евра ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Реплек АД Скопје ги зајакнува позициите на престижниот и пребирлив пазар на Европската Унија. Еден од најпродаваните фармацевтски производи „Ибупрофен“ веќе е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонска берза го објави месечниот статистички билтен за март 2023. Најинтересни за тргување биле акциите на четири банки – Комерцијална, НЛБ, скопската ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Комерцијална банка АД Скопје на четврти мај ќе почне со исплата на дивиденда за 2022 година. Средствата ќе ги добијат сите акционери ...
| | веќе видена | слични

Сите акционери навреме да ги направат потребните подготовки, бидејќи тоа е неопходно пред Комерцијална банка да почне да ги исплатува дивидендите за минатата ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Акционерита на Осигурување МАКЕДОНИЈА а.д. Скопје – Виена Иншуренс Груп ќе поделат дивиденда од 1,02 милиони евра или 63.136.656 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката за формирање на работна група ја донесе Централниот одбор на партијата а со неа ќе раководи генералниот секретар Миле Зечевиќ Вардарски. Од ВМРО ДПМНЕ ...
сите 1032 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити по повод 100 дена од стапувањето на министерската функција рече дека проектот за Клиничкиот центар бил негов приоритет. ...
сите 251 | | | веќе видена

Пентагон денеска најави дека ќе обезбеди дополнителни 2,1 милијарди долари долгорочна помош за оружје за Украина. Новиот пакет помош ќе вклучува финансирање за ...
сите 127 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја пренесуваат хидролошката информација од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). „Под влијание на влажна и ...
сите 217 | | | веќе видена

Жената која се преврте со автомобилот на кров во тунелот кај Демир Капија, починала од здобиените повреди. Таа имала 47-години и била сама во автомобилот марка ...
сите 147 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ИЗЈАВАТА НА МЕЏИТИ Откако министерот за здравство, Фатмир Меџити изјави дека жителите на Косово ќе плаќаат исти цени како и македонските државјани, ...
сите 78 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, републиканскиот кандидат за реизбор следната година, е обвинет по 37 точки од обвинението за незаконско ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемување на обемот на работа и пораст на добивката на Групацијата Триглав во 2022 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: