Старото источно вооружување на АРМ постепено ќе се менува со ново западно


Македонија ќе потроши околу 900 милиони евра за модернизација и опремување на армијата во периодот 2019 – 2032 година, соопшти министерката за одбрана ...
| | веќе видена | слични

Јас немам што да скријам, ниту тоа што се случувало во мојот приватен живот пред 10 или 15 години, ниту сега. Меѓутоа мислам дека тоа не треба да биде предмет ...
| | веќе видена | слични

Кога станува збор за планови за модернизација на армијата генерално треба да се одаде признание за таквиот чекор кој го превземаат надлежните. Тоа е така ...
| | веќе видена | слични

Во НАТО се грижиме едни за други. Нашата волја, одлуките за поддршка на Украина и реалната поддршка се особено ценети од нашите сојузници, особено од САД. За ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот и полковник Драган Ковачки доставил пратеничко прашање до Премиерот Ковачевски поврзано со доставување на информација за постапувањето согласно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Донациите за поддршка на Украина со воена опрема апсолутно не влијаат и не ја нарушуваат борбената готовност на Армијата, истакна министерката за одбрана ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија предвидува дека до 2032 година ќе потроши најмалку 900 милиони евра за модернизација на Армијата. Предвидено е да го замениме старото оружје ...
| | веќе видена | слични

Мислам дека пратеникот Ковачки е наседнат. А ако е свесен и упорно го прави ова, откако ќе се докаже дека лажел ќе треба да се повлече од политичката сцена ако ...
| | веќе видена | слични

Овие хеликоптери кои ги донираме на Украина се нефункционални бидејќи немаме резервни делови за нив, кои се од руско производство. Зарем Русија ќе дозволи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 704 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 194 | | | веќе видена

Го повикувам да биде национален советник за кардиохирургија, изјави министерот за здравство Фатмир Межити за проф. д-р Сашо Јовев, кого пред неколку дена го ...
сите 121 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 59 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во Топ Тема на телевизија Телма се осврна на концептот кој го промовираше во Брисел „Повеќе интеграција пред ...
сите 218 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 182 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама повторно бранува со своето однесување. Тој на неодамнешниот самит на Европската политичка заедница во Кишињев со својот потег ги ...
сите 202 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Старото источно вооружување на АРМ постепено ќе се менува со ново западно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: