Османи: честитки за Финска и за сите НАТО сојузници

Претседателот на Србија Александар Вучиќ во вчерашното интервју за „РТС“ ја искоментира најновата група која ја формираше Бујар Османи наречена „КВАД“ и во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Платформата КВАД е промоција на специфични вредности и идеи директно поврзани со евроинтегративниот процес, односно усогласување со ставовите на ЕУ за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Финска долго време силно го поддржува европскиот пат на своите партнери од Западен Балкан, но исто така очекува тие целосно да се усогласат со надворешната и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пристапувањето на Хрватска во еврозоната и Шенген зоната ја прави Европската унија побезбедна и попросперитетна, изјави денеска американскиот државен секретар ...
| | веќе видена | слични

Блинкен на маргините на состанокот на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО разговараше со својот хрватски колега Гордан Грлиќ Радман. ...
| | веќе видена | слични

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи на маргини на Министерскиот состанок на НАТО во Брисел разговараше со државниот секретар на САД, Ентони Блинкен и ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Северна Македонија и актуелен претседавач на ОБСЕ, Бујар Османи денеска на средбата во Брисел со шефот на финската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Историски момент за Алијансата и вистински пат за наша заедничка поголема безбедност и сигурност. Членството на Финска во НАТО е важен чекор што ќе го зајакне ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 74 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со двојна предност пред СДСM, Мицкоски со тројна пред Ковачевски, ако СДСM се сомнева ајде на избори народот ќе им ја даде најточната анкета.На сите ...
сите 104 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 144 | | | веќе видена

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОТПИША ЗАКОНИТЕ ЗА БЕХТЕЛ И ЕНКА Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доставениот усвоен закон за работни односи нема ...
сите 106 | | | веќе видена

Денеска (29.05.2023) во 09.55 часот во Градскиот трговски центар полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје, ...
сите 227 | | | веќе видена

На 28.05.2023 во 17.20 часот било пријавено дека на локален пат во с.Тромеѓа, кумановско, трактор управуван од малолетничка од с.Тромеѓа излетал од патот и ...
сите 231 | | | веќе видена

„Кога велат за инфраструктура теоретски ќе кажат дека ако финансиите се крвотокот на економијата, тогаш инфраструктурата треба да биде рбетот. Што прават сега ...
сите 266 | | | веќе видена

Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување, граѓаните бараат промена на власта, ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе достоинствен живот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: честитки за Финска и за сите НАТО сојузници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: