Уапсен сообраќаен инспектор за железничката несреќа во Грција


4 копии

Извештајот на надлежната експертска комисија за железниката несреќа кај месноста Темпи се очекува да биде завршен или до Велигден или седмицата по празникот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Едно лице загина, а околу 30 патници се тешко повредени, откако утрово во Холандија воз делумно излета од шините. Несреќата се случила околу 03:25 часот во ...
| | веќе видена | слични
13 копии
3 копии

Најмалку едно лице загина, а 30 се повредени, од кои многу потешко, кога патнички воз со околу 50 луѓе излета од шините во раните утрински часови во Холандија, ...
| | веќе видена | слични

Најмалку едно лице загина, а 30-ина се повредени, откако патнички воз ноќеска излета од шини во западна Холандија. Итните служби кажаа дека несреќата се ...
| | веќе видена | слични

Неколку лица се тешко повредени кога воз излета од шини во Холандија рано утринава. Патничкиот воз излетал од шините откако удри во градежна опрема на шини ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Холандија: Патнички воз удри во кран, па излета од шините, има починати и повредени Александра Спасеска 04.04.2023 / 08:36 Свет Најмалку едно лице загина, а 30 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 705 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 193 | | | веќе видена

Го повикувам да биде национален советник за кардиохирургија, изјави министерот за здравство Фатмир Межити за проф. д-р Сашо Јовев, кого пред неколку дена го ...
сите 120 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 60 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 184 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама повторно бранува со своето однесување. Тој на неодамнешниот самит на Европската политичка заедница во Кишињев со својот потег ги ...
сите 202 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен сообраќаен инспектор за железничката несреќа во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: