108 вработени од Филхармонијата не сакаат да го делат објектот со колегите од новиот оркестар за џез музика


Сто и осум вработени од Филхармонијата, меѓу кои и директорката Тина Иванова, се потпишани на петиција со која реагираат на владината одлука за вдомување на ...
| | веќе видена | слични

Здружението на џез-музичари испрати соопштение до јавноста по повод одлуката на Владата да се основа Оркестар за џез музика и реакциите во јавноста и во ...
| | веќе видена | слични

Националната установа „Оркестар за џез музика во Република Македонија“ денеска соопшти дека добиле позитивни реакции од јавноста за официјализирање и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По одлуката објавена од страна на Министерството за култура и Владата на Република Македонија, за основање на национална установа „Оркестар за џез музика во ...
| | веќе видена | слични

Здружението на џез музичари и слободни уметници (ЗЏМ) смета дека се неоправдани и неприфатливи ставовите на Управниот одбор и вработените во Филхармонија во ...
| | веќе видена | слични

Наш заеднички интерес е да делуваме смирено и сплотено, најколегијално сите да придонесеме во формирањето на уште една културна установа која ќе промовира ...
| | веќе видена | слични

По одлуката објавена од страна на Министерството за култура и Владата на Република Македонија, за основање на национална установа „Оркестар за џез музика во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 480 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 305 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 57 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изјави дека Приштина и Белград мора да преземат конкретни чекори за деескалација на ситуацијата.Тој во интервју ...
сите 230 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

108 вработени од Филхармонијата не сакаат да го делат објектот со колегите од новиот оркестар за џез музика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: