„Појас и пат“ и донесе на Кина богата економска и трговска соработка во изминатата деценија

Фотографија направена 23 ноември 2022 година покажува воз на мостот Јуанџијанг на железницата Кина-Лаос во југозападната кинеска провинција Јунан ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Винарската визба „Тиквеш“ годината ја заврши со добивка од редовното работење, која пред оданочување е во износ од 3,5 милиони евра ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Реплек АД Скопје ги зајакнува позициите на престижниот и пребирлив пазар на Европската Унија. Еден од најпродаваните фармацевтски производи „Ибупрофен“ веќе е ...
| | веќе видена | слични

Фотографијата направена на 14 март 2023 година покажува сцена од контејнерскиот терминал на пристаништето Хаику, јужнокинеската провинција Хаинан Во април 2018 ...
| | веќе видена | слични

За повеќе од една четвртина. Толку компанијата на семејството Накови лани ја зголемила својата добивка во однос на претходната, 2021 година. Или, „Фершпед“ ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Прилепска “Витаминка”, која се вбројува меѓу најдоминантните компании во домашната прехранбена индустрија, од ланските активности ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демократската унија за интеграција попладнево во партиското седиште почна состанок на раководството. Според партискиот портпарол Бујар Османи, состанокот е ...
сите 780 | | | веќе видена

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 338 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 60 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Појас и пат“ и донесе на Кина богата економска и трговска соработка во изминатата деценија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: